Kas Gerginliğine ne İyi Gelir? Krampı Geçirme.

  • 25 Temmuz 2023
  • 303 kez görüntülendi.
Kas Gerginliğine ne İyi Gelir? Krampı Geçirme.

Özellikle sabah yataktan kalktığımızda sırt,kol,bacak ve boyun gibi bölgelerde kas ağrıları ile karşı karşıya kalmaktayız. Kaslarda oluşan gerginliğin nedeni nedir? Kas gerginliğine ne iyi gelir biliyor muydunuz?

Sizler için kas gerginliğine ne iyi gelir araştırdık. Kas gerginliği hakkında bilinmeyenler ve iyi gelen doğal tedavi önlemlerini yazımızda aktarmaya çalıştık.

Kas Gerilmesi Tedavileri ve Kas Gevşetme Yöntemleri

Çeşitli duruş bozuklukları, iltihaplı rahatsızlıklar, çevreden alınan çeşitli darbeler, fazla tüketilen karbonhidrat içerikli besinler, dengesiz ve aşırı yük kaldırma işlemleri ve kronik hastalıklar sırasında kullanılan ilaçların yan etkileri kas gerginliği ortaya çıkmaktadır.

 

 Kas gerginliği oluşumu sırasında kas içindeki damar, hasara uğrayarak kaslarda ödem oluşturmaktadır. Bu oluşum özellikle sabah uyanınca fazlasıyla hissedilmektedir.

Kas gerginliği tedavisine iyi gelen doğal yöntemler

Kaslarda oluşan ödem buz torbaları yardımıyla kolayca ortadan kaldırılabilmektedir.

– Ağrı olan bölgede buz torbası 1 saat boyunca bekletildiğinde ödem ve ağrıda de azalma olmaktadır.

– Gergin kas yapısını yumuşatmak için bir diğer doğal tedavi yöntemi ise zeytinyağı ve nane karışımıdır. Derince bir kaba 1/2 çay bardağı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı nane yağı ekleyerek güzelce karıştırınız. Bu karışımı gergin kasın bulunduğu noktaya masaj yardımı ile yediriniz.

– Masaj sayesinde ve karışımın etkisi ile gergin kas, bir müddet sonra yumuşayacaktır.

– Kas gerginliğine neden olan dengesiz ve aşırı yük kaldırma sorununa en güzel doğal çözüm ise ılık suda ıslanmış havlu olmaktadır. Bu sayede ağrının şiddetini hafifletebilirsiniz.

– Aloe vera adeta bir mucize! Antioksidan bakımından zengin bir içeriğe sahip olan aloe vera kas gerginliğinin tedavi edici ürünü olarak kullanılmaktadır. Aloe vera jelinin içerisine lavanta yağı ekleyerek bu özel karışımı sorunlu bölgeye masaj şeklinde uygulamanız gerekmektedir. Bir süre sonra kaslarda gevşeme oluşmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ